Serwis komputerowy w Giżycku - zgłoszenie naprawy

Serwis komputerowy w Giżycku - naprawa komputerów, laptopów, monitorów, drukarek.

Email Drukuj PDF

Sonda - oceń to sam

Wirus Policja ?  - usuwanie trojana weelsof

Usuwanie niby blokady komputera przez policje - czyli trojana weelsoft.

UWAGA: Nie należy wpłacać pieniędzy na wskazane konta - to próba wyłudzenia przez wirus policja.

 

Metoda I usuwanie wirus policja

1.Tak więc pobieramy kaspersky rescource disk 10 (tu do pobrania) z innego kompa,nagrywamy na płytę cd lub dvd JAKO OBRAZ!!!!(czyli nagraj obraz dysku).

2.Wchodzimy do biosu i odnajdujemy sekcję boot i zmieniamy na cd(tak samo jak byśmy instalowali windowsa )

3.Wkładamy płytę z nagranym OBRAZEM płyty.Uruchamiamy system ponownie i czekamy troszkę na uruchomienie kaspersky(pare minut zwykle) wybieramy język polski i tryb graficzny.

4.Naciskamy w lewym dolnym rogu(tak jak przycisk Start).Wybieramy Kaspersky Rescource Disk i Scan zaznaczamy partycję do skanowania czyli C i jesli mamy D.....

5.Program działa zupełnie niezależnie od Windowsa więc żaden wirus nie jest w stanie się ukryć czy go zablokować.Po przeskanowaniu program zapyta co zrobić z wirusami(zapewne będzie nie jeden......) i jeśli NIE WSKAZUJE do usunięcia plików ANTYWIRUSA którego mamy zainstalowanego w systemie np z lokalizacji Program Files\Avast czy podobne to każemy usunąć wirus policja.

6.Po przeskanowaniu i usunięciu wybieramy menu lewego górnego rogu -tak jak w przycisku Start Wyłącz komputer.Wchodzimy do biosu ( i podo.bnie jak po instalacji widny zmieniamy na uruchamianie z tego samego dysku jak przed zmianą na cd). Po ponownym uruchomieniu kompa virus nie powinien nas już niepokoić.Jeśli obraz blokady nadal jest widoczny należy usunąć pliki z zakładki wirus policja.

 

Metoda II usuwanie wirus policja (pewniejsza w usuwaniu wirus policja)

Uruchom komputer w trybie awaryjnym z wierszem poleceń i z pamięci przenośnej uruchom program antywirusowy Combofix w celu usunięcia wirus policja.

1. Na innym komputerze pobieramy Combofixa , wgrywamy na pendrive ze zmienioną nazwą łatwą do zapamiętania np: 1234aa.exe

2.Wkładamy pendriv'a do naszego chorego komputera i uruchamiamy tzn: startujemy od początku Windowsa (nie z uśpienia) aby usunąć wirus policja.

3.Po włączeniu naciskamy kilkukrotnie F8 tak aby pojawiło się na czarnym tle białe napisy z wyborem opcji uruchomienia.

4.Wybieramy "Uruchom w trybie awaryjnym z paskiem poleceń"

5.Po uruchomieniu możemy w pasku wpisywać polecenia do wykonania - teraz należy poszukać literki pod którą zamontował się nasz pendrive.Dla Windows 7 najczęściej to bedzie F:/ dla Xp to litera następna po wszystkich naszych parytycjach plus CD-rom - jeśli 2 parytycje dysku c: d: plus CD-rom E: to nasz pendrive jest też F: w pasek poleceń wpisujemy zatem: F:/1234aa.exe i czekamy. Jak skończy się skanowanie restart i radość z usuniętego wirusa. Po odwirusowaniu i ponownym rozruchu czasem trzeba usunąć ręcznie planszę z komunikatem.

 

Metoda III na nową wersję - sprawdzona i działa.

Dzięki jednemu z naszych czytelników jest metoda na nową wersję "wirusa policja"

"Jest patent na wirusa Policja. Nowe wersje blokuja możliwość trybu awaryjnego, dlatego po załadowaniu systemu w "normalnym trybie" i pojawieniu się komunikatu , Policja' otwieramy wszyskie programy co się tylko da jak najszybciej (w tym celu klikamy flagę windowsa na klawiaturze i kliamy co się da na pasku zadań). Wirus się powinien zawiesić, a system zapyta o jego zamknięcie. Oczywiście go zamykamy i wtedy uruchamiamy dowolny sprawdzony, darmowy program do skanowania np. CCleaner i usuwamy nim wirusa. Powodzenia!."

Komentarze 

 
#17 ania 2015-01-11 20:13
Pomoglo wielkie dzieki:)
 
 
#16 Lukk 2014-11-20 18:22
Walczyłem z tym wirusem godzinę. Nie mogłem uruchomic kasperskiego z usb (później się okazało, że zła wersja sys...), już miałem się poddać, ale okazało się, że po wbiciu ctrl shift del i kliknięciu 'zamknij', komputer przechodzi na kilka sekund na pulpit i zaczyna się zamykać. W trakcie jednego z takich zamykań klikałem we wszystko co się dało na pulpicie, w oknie "czy zamknąć" kliknąłem anuluj, otworzyłem kilka jpgów i programów i odzyskałem pulpit. To było za 4 razem, trzeba próbować do skutku.. Ściągnąłem malwarebytes i znalazł 2 pliki trojana. Jakiś fart, ale może komuś pomoże.. Avast nie wykrył trojana.
 
 
#15 dawid 2014-10-18 13:09
Jest prosty sposób.. przestać oglądać pornosy.
 
 
#14 Piotr 2014-03-22 15:23
Mi to wyskoczyło to desperadzko wyłączyłem komputer, potem tego nie było.
Takie pytanie czy dalej to mam na komputerze i mam to usunąc czy wrzystko jest okej ?
 
 
#13 Oliwia 2014-03-21 21:44
ahh, to już moje drugi spotkani z tym nieszczęsnym wirusem. Na początku za pierwszym razem miałam jakiegoś innego, który niby wszystko kamerował itd. A teraz mam tą '' Polizje''. Nie powiem, że nie bo na początku sie przestraszyłam, siedzisz sobie na internecie a tu Ci nagle wyskakuje jakiś komunikat z policji. Na razie mój komputer nie jest zdolny do tego aby usunąć tego dziada, ale jak tylko będzie na siłach na pewno usunę tego ohydnego wirusa!!
 
 
#12 srebnicki 2014-02-26 20:39
A co jeśli tryb awaryjny z paskiem poleceń nie chce sie wlaczyc, tylko komputer po zaladowanou windowsa ponownie sie i uruchamia
 
 
#11 Dzika Bomba 2013-05-11 06:10
U mnie pomógł Kaspersky Rescue Disk 10
 
 
#10 robaq 2013-05-06 12:50
dobry poradnik. Drugi sposob mi pomogl. Sprawdzalem na inych stronach i ich porady byly o kant d... rozbic.
 
 
#9 Dorota 2013-04-29 09:09
U mojego męża też to było i dzięki Wam udało mi się z tym uporać. Wielkie dzięki :)
 
 
#8 pol 2013-04-25 07:10
Wielkie dzieki.
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Poleć nas!