Serwis komputerowy w Giżycku - zgłoszenie naprawy

Serwis komputerowy w Giżycku - naprawa komputerów, laptopów, monitorów, drukarek.

Email Drukuj PDF

Sonda - oceń to sam

Jak już chyba wszyscy wiedzą w Windows 8 nie ma klasycznego przycisku rozwijającego menu Start. Mamy za to menu z kafelkami, które wielu osobom po prostu nie podoba się. Na szczęście jest kilka sposobów na przywrócenie tradycyjnego menu Start.

Najbardziej skuteczną metodą utworzenia klasycznego menu Start w Windows 8 jest zainstalowanie dodatkowej aplikacji. Możesz skorzystać z kilku darmowych programów tego typu, np. Classic Shell

 

>>>>>Tu do pobrania Menu Start dla Windows 8 <<<<<


1) Aby utworzyć Start Menu w Windows 8 otwórz przeglądarkę internetową i wejdź na stronę stronę po czym kliknij przycisk Download Now!

2) Gdy w kolejnym oknie pojawi się pasek pobierania pliku kliknij przycisk Zapisz i proszę zapisać plik instalatora w wiadomym miejscu np: na Pulpicie.Następnie proszę rozpocząć instalację od kliknięcia prawą myszą na pliku i wybrać opcję "Uruchom jako administrator".Kiedy pojawi się okno instalatora kliknij przycik Next, włącz opcję I agree the terms… i znowu kliknij Next. Wybierz folder, w którym ma być zainstalowany program i kliknij Next, a następnie Install. W oknie Kontroli konta kliknij przycisk Tak, a po zakończeniu instalacji kliknij przycisk Finish. W pasku narzędzi pojawi się po chwili ikona Start.Kolejny etap tworzenia klasycznego menu start w windows 8 za tobą.

3) Po pierwszym kliknięciu ikony Start pojawi się okno, w którym wybierz wygląd menu Start. Możesz wybrać skórkę w typie klasycznym albo systemu XP lub Windows 7. Po kliknięciu okna z podglądem wybranego interfejsu pojawi się dodatkowe okno, w którym kliknij przycisk Tak.I tak minąłeś kolejny etap tworzenia menu start w windows 8.

4) Od tej chwili po kliknięciu przycisku Start rozwijane będzie klasyczne menu, w którym będziesz miał dostęp do wszystkich zainstalowanych aplikacji. Program wyłącza też interfejs Modern UI więc nie będziesz mógł skorzystać z kafelków.Teraz funkcjonuje klasyczne menu start w windows 8.

5) Na szczęście w każdej chwili możesz włączyć interfejs Modern UI. W tym celu kliknij prawym klawiszem myszy przycisk Start i z menu kontekstowego wybierz polecenie Ustawienia. W oknie konfiguracyjnym programu kliknij opcję All Settings i otwórz zakładkę Windows 8 Settings. Wyłącz opcję Skip Metro screen i włącz opcję None, a następnie kliknij OK. Od tej chwili możesz w dowolnym momencie przejść do menu Start w interfejsie Modern UI jak i wykorzystać wszystkie obszary aktywne ekranu.Na tym zakończyłeś tworzenie klasycznego menu start w windows 8.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Poleć nas!